28,2 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Zuchwała kradzież w Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi

-

Trzy pistolety skradziono z Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi. Postępowanie w tej sprawie prowadzi łódzka policja.

Łupem przestępców padły Parabellum P-08 o numerze 6949, Browning wz. 1912 o nr 44466 oraz Mauser C96 o numerze 374617, które eksponowane były na wystawie stałej “Drogi do Niepodległej”. Do kradzieży doszło pomiędzy 30 stycznia do 9 lutego.

Z informacji udzielonych przez dyrekcję muzeum wynika, że do kradzieży nie doszło w wyniku włamania – nastąpiła ona w trakcie zwiedzania. W muzeum trwają obecnie procedury wyjaśniające. Nie wiadomo, czy kradzież była efektem zuchwałości przestępców, czy zawiodły wewnętrzne procedury bezpieczeństwa.

W opublikowanym oświadczeniu dyrekcja muzeum zwraca uwagę, że było to wydarzenie incydentalne. Po zbadaniu sprawy wdrożone zostaną nowe rozwiązania, które uchronią w przyszłości przed podobnymi przypadkami.

Wszystkie osoby, które mają wiedzę na temat tego zdarzenia i mogłyby pomóc w ustaleniu sprawcy lub sprawców, proszone są o kontakt z IV Komisariatem Policji KMP w Łodzi ul. Kopernika 29/31 – tel. (42) 665 23 00.

fot. UMŁ


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie