test
28,7 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Znalazł w lesie grot włóczni. “To cenny i ciekawy zabytek archeologiczny”

-

Grot włóczni pochodzący prawdopodobnie z wczesnego średniowiecza odkryty został w rejonie miejscowości Lubień w województwie łódzkim. Sprawą zainteresował się Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Łodzi.

Jak poinformowali pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w mediach społecznościowych, do odkrycia grotu włóczni doszło przypadkiem. Natrafiono na niego w trakcie spaceru po kompleksie leśnym w powiecie piotrkowskim.

Autor odkrycia zawiadomił o swoim znalezisku urząd ochrony zabytków. Pracownicy urzędu pojawili się niedługo potem w miejscu odkrycia. Dokonano oględzin, jednak nie ujawniono większej ilości zabytków.

W mediach społecznościowych opublikowano jednak komentarz do znaleziska: “Oględziny przeprowadzone na miejscu odkrycia przez pracownika urzędu potwierdziły, że znaleziony przedmiot jest istotnie cennym dla kultury i ciekawym zabytkiem archeologicznym pochodzącym najprawdopodobniej z wczesnego średniowiecza” – czytamy na stronach Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Łodzi.

Autorowi odkrycia gratulujemy przypadkowego znaleziska i godnej naśladowania postawy.

red. www.zdziennikaodkrywcy.pl
fot. Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Łodzi


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie