6,6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Zlot poszukiwaczy w kopalni złota

-

Mówi się, że poszukiwacza skarbów zrozumie tylko drugi poszukiwacz. Dlatego – bez względu na to, w jakim regionie Polski odbywają się zloty – detektoryści potrafią pokonać setki kilometrów, by kilka razy w roku spotkać się, wymienić doświadczeniami i porozmawiać. Najbliższa okazja ku temu będzie miała miejsce w listopadzie. Gdzie? Tym razem na południu Polski. Szczegółowe informacje poniżej.

Tym razem poszukiwacze skarbów i miłośnicy historii spotkają się w Złotym Stoku. To tam – na ternie kopalni złota – w dniach od 10 do 13 listopada odbywać się będzie organizowany przez Stowarzyszenie “Trybuni Historii” oraz Fundację “Latebra” kolejny Piknik Historyczno-Eksploracyjny.

Znany jest już wstępny program wydarzenia. Przewidziano między innymi przeprowadzenie kolejnych zawodów w poszukiwaniach, a także organizację wielu zawodów i konkursów. Będą ogniska, biesiady, koncerty.

Najważniejszym punktem pikniku będzie możliwość wzięcia udziału w rewitalizacji sztolni “Gertruda”. Akcja obejmować będzie odkopanie chodnika, penetrację i inwentaryzację korytarzy sztolni oraz poszukiwania artefaktów. Ciekawą propozycją będą też warsztaty archeologiczne, które odpowiedzą na pytania, jak konserwować artefakty, jak uzyskać pozwolenie na prowadzenie poszukiwań oraz jak zabezpieczyć odkryte stanowisko archeologiczne.

Stałym punktem zlotów organizowanych przez “Trybunów Historii” i “Latebrę” jest też zwiedzanie lokalnych atrakcji. Nie zawiodą się też ci, którzy na piknik zabiorą dzieci. Przewidziano też bowiem wiele atrakcji dla najmłodszych.

Patronat nad Piknikiem Historyczno-Eksploracyjnym, który odbędzie się na terenie kopalni złota Złoty Stok, objął blog zdziennikaodkrywcy.pl.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie