test
16,3 C
Warszawa
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Zarządca “Wilczego Szańca” otwarty na współpracę z detektorystami. “Pracujemy nad pozytywnymi zmianami tego miejsca”

-

Nadleśnictwo Srokowo – zarządca byłej kwatery wojennej “Wilczy Szaniec” w Gierłoży, widzi korzyści ze współpracy z detektorystami. Aktualnie otwierają się kolejne obszary współdziałania.

Badania koordynowane przez Fundację na Rzecz Odzyskania Zaginionych Dzieł Sztuki, które realizowane są na terenie “Wilczego Szańca”, odtworzenie baraku, w którym 22 lipca 1944 roku dokonano zamachu na Adolfa Hitlera, eksponowanie znalezisk z regionu na terenie kompleksu – o tych działaniach zarządcy byłej kwatery wojennej “Wilczy Szaniec” informowaliśmy na stronach portalu www.zdziennikaodkrywcy.pl.

Teraz Nadleśnictwo Srokowo wychodzi do poszukiwaczy z kolejną konkretną propozycją współpracy. Wiadomo, że zarządca planuje uruchomić wystawę związaną z tworzeniem się systemów totalitarnych, terrorem i zbrodniami nazistowskimi. Dlatego zwraca się z prośbą o przekazywanie na potrzeby nowej ekspozycji eksponatów z okresu II wojny światowej.

Warto dodać, że “Wilczy Szaniec” rocznie odwiedza około 330 tysięcy turystów. Jest więc szansa, by pokazać sporej rzeszy turystów zabytki pozyskane przez detektorystów w różnych częściach kraju.

Z zarządcą kontaktować się można pod adresem wilczyszaniec@olsztyn.lasy.gov.pl.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie