28,2 C
Warszawa
poniedziałek, 27 maja, 2024

Zagadka złotego sygnetu. Wciąż czekamy na informacje czytelników

-

Wciąż niewiele wiadomo o złotym sygnecie, odkrytym przez polskiego poszukiwacza na Wyspach Brytyjskich. Opinie czytelników są różne – jedni wskazują na późne średniowiecze, inni na epokę wiktoriańską.

Informacja o odnalezieniu złotego sygnetu dotarła do nas za pośrednictwem samego znalazcy, który napisał: “Proszę o pomoc w identyfikacji złotego sygnetu. Według mnie może on pochodzić z epoki wiktoriańskiej, jednak nie mam pewności”.

Zdjęcie sygnetu wraz z krótkim opisem opublikowane zostało na fan-page’u 13 listopada. Niedługo potem pojawiły się pierwsze komentarze.

Jeden z czytelników portalu www.zdziennikaodkrywcy.pl zasugerował, że sygnet pochodzić może z późnego średniowiecza. Pojawił się też komentarz: “On jest z czasów panowania Stuartów. Gratulacje. Datowany 1300-1400 r.”. Inny czytelnik dodał, że wzór umieszczony na sygnecie pozwala doszukiwać się związków ze Szkocją (wspomniani Stuartowie to dynastia władców Szkocji). Pojawiła się też grupa osób, która wskazuje na epokę wiktoriańską.

 

Aby ostatecznie rozwiać wątpliwości, potrzeba zdjęć podobnych sygnetów czy informacji z bazy danych PAS. Jeśli natknęliście się na podobny zabytek, dajcie nam znać w komentarzu tu lub na fan-page’u.

red. www.zdziennikaodkrywcy.pl


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie