14,5 C
Warszawa
piątek, 2 czerwca, 2023

Za nami “II Zjazd Rodzinny Detektorystów”

-

Sukcesem, jeśli brać pod uwagę wyłącznie atmosferę, zakończył się “II Zjazd Rodzinny Detektorystów”, organizowany przez Team of Yorkshire – jedną z grup skupiających polskich detektorystów w Wielkiej Brytanii. Wydarzenie odbywało się w dniach od 16 do 18 czerwca w w ośrodku Golden Sands niedaleko miejscowości Mablethorpe.

Piękna okolica i bogata historia miejsca przyciągnęły do Mablethorpe ponad pięćdziesiąt osób. I nie były to tylko osoby skupione wokół Team of Yorkshire, ale też przedstawiciele nowo poznanych grup: Collectors of History’s Tears oraz Team of North Lanarkshire. Oczywiście, wraz z rodzinami.

Organizatorzy zadbali o wiele atrakcji dla uczestników zjazdu. Były poszukiwania tokenów na plaży, atrakcje związane ze skarbami dla dzieci, a dla dorosłych – wspólne biesiadowanie przy stole, połączone z integracją Polaków.

Warto dodać, że jedną z zaplanowanych aktywności było malowanie przez dzieci kartek dla weteranów II wojny światowej. Trafią one do Danuty Szyksznian ps. Sarenka oraz Zbigniewa Paseckiego ps. Czekolada.

Jak zapowiadają organizatorzy, za rok odbędzie się kolejny, trzeci już zjazd rodzinny detektorystów.

Team of Yorkshire jest jedną z grup skupionych w federacji NCMD.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie