17,8 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Wygraj voucher i weź udział w badaniach obozowiska Gwardii Cesarskiej Napoleona

-

Zaproszenie do udziału w badaniach obozowiska Gwardii Cesarskiej Wielkiej Armii w Kamieńcu pod Suszem, gdzie w 1807 roku przebywał Napoleon, wygrać można na licytacji, z której dochód przeznaczony zostanie na remont budynku Muzeum Regionalnego w Suszu. Licytacja, organizowana przez Stowarzyszenie Historyczno-Badawcze “Galea”, trwa do 18 czerwca.

O muzeum, które prowadzone będzie przez Stowarzyszenie Historyczno-Badawcze “Galea” z Susza, mówił w wywiadzie, który ukazał się na stronach portalu www.zdziennikaodkrywcy.pl Sebastian Zieliński, lider suskiej grupy. Przypomnijmy – kwota, jaką chcieliby pozyskać członkowie stowarzyszenia to 5000 zł.

Stąd pomysł licytacji, które odbywają się w grupie “Licytacje dla Muzeum Regionalnego w Suszu“. Wśród wystawionych przedmiotów są książki, grafiki, kolekcje monet i czasopisma, przekazane przez członków stowarzyszenia i regionalistów z okolicy. Każdy wystawiony przedmiot znajduje swojego nabywcę.

Prawdziwym hitem licytacji był voucher – zaproszenie dla jednej osoby na wyprawę terenową z członkami stowarzyszenia “Galea”. Ta aukcja już się jednak zakończyła.

Obecnie wylicytować można voucher – zaproszenie dla jednej osoby na II sezon badań archeologicznych obozowiska Gwardii Cesarskiej “Finckenstein 1807”, który odbędzie się na przełomie sierpnia i września tego roku.

Cena wywoławcza vouchera wynosiła 50 zł. Licytacja kończy się 18 czerwca o godz. 21:00. Link do licytacji znaleźć można tutaj.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie