Wybrał się z rodziną na piknik. Do domu wrócił z XIX-wieczną szablą

0

Do nietypowego odkrycia doszło w województwie dolnośląskim. Podczas spaceru z rodziną mieszkaniec Świebodzic natrafił na paradną szablę pruską z XIX wieku. Wbita w ziemię czekała na swojego odkrywcę prawie 150 lat.

Znalazcą XIX-wiecznej szabli jest Tomasz Wierzbicki, pasjonat historii ze Świebodzic, który odkrycia dokonał przypadkowo w trakcie spaceru z rodziną.

Reklama

O szczegółach przypadkowego odkrycia donosi portal miejski swiebodzice.pl: “Tomasz Wierzbicki wybrał się z rodziną na piknik. Rozkładając koc, natknął się na korzeń, chciał go wyrwać, by móc wygodnie usiąść. Nagle zauważył wbitą w ziemię szablę. Wyciągnięty z ziemi przedmiot wywołał u Pana Tomasza duże zdziwienie”.

Szabla, która została odkryta przez Tomasza Wierzbickiego, przekazana została władzom Świebodzic. Spotkanie, o którym poinformował miejski portal swiebodzice.pl i w trakcie którego szabla trafiła w ręce burmistrza miasta, odbyło się 9 lipca.

fot. swiebodzice.pl

Odkrycie szabli stało się okazją do rozmów z władzami miasta o historii Świebodzic, ale też o inicjatywie utworzenia izby regionalnej. Odkryta szabla ma być jednym z pierwszych eksponatów w nowej izbie.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here