17,8 C
Warszawa
piątek, 31 maja, 2024

WUOZ w Lublinie podsumowuje rok współpracy z poszukiwaczami

-

59 wniosków na poszukiwanie zabytków wpłynęło do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Lublinie w 2019 roku. Urzędnicy z lubelskiego urzędu opublikowali te dane w mediach społecznościowych.

Z zestawienia wynika, że urząd pozytywnie rozpatrzył 55 wniosków. Każdy wnioskodawca otrzymał listę warunków konserwatorskich oraz wykaz obowiązków, jakie należy wypełnić podczas poszukiwań. Są to między innymi: prowadzenie dokumentacji przebiegu poszukiwań oraz opracowanie ich wyników, prowadzenie doraźnej konserwacji i dokumentacji pozyskanych zabytków oraz złożenie sprawozdania z poszukiwań, a na zakończenie przedłożenie do weryfikacji znalezionych przedmiotów.

WUOZ w Lublinie opublikował też zdjęcia wybranych zabytków, które na koniec 2019 roku przekazano do urzędu. Wszystkie trafiły bądź dopiero trafią do muzeum.

Wszystkie osoby zainteresowane prowadzeniem legalnych poszukiwań urzędnicy zachęcają do odwiedzenia strony internetowej, gdzie zamieszczono wzór wniosku o wydanie pozwolenia wraz z wykazem niezbędnych załączników. Strona lubelskiego WUOZ dostępna jest pod adresem www.wkz.lublin.pl.

Na post Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Lublinie odpowiedział już Polski Związek Eksploratorów.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie