27,6 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024

Wszyscy tworzymy historię. Zbliża się piknik historyczny w Małomicach

-

Zbliża się kolejne ważne wydarzenie w świecie eksploracji. W dniach od 6 do 7 lipca w Małomicach pod hasłem “Wszyscy tworzymy historię” odbędzie się “I Piknik Eksploracyjno-Historyczny”.

“Pragniemy pokazać ludzi z pasją” – informują członkowie Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego Małomickie Podziemie, którzy organizują piknik. Odbywać się on będzie w czasie Dni Małomic. Dla wszystkich, którzy interesują się historią, jest więc to doskonała okazja, by pokazać swoją pasję z dobrej strony.

“I Piknik Eksploracyjno-Historyczny” to w zamyśle organizatorów impreza plenerowa o charakterze edukacyjnym. Będzie ona łączyć w sobie elementy pokazu i rekonstrukcji historycznej z zajęciami warsztatowymi. Nie będzie to więc typowy zlot detektorystów i eksploratorów, ale otwarte wydarzenie dla wszystkich. Celem organizatorów jest wprowadzenie do świata historii wszystkich, którzy będą tego chcieli.

Nad Zalewem Małomickim na stanowiskach zaprezentują się kolekcjonerzy, detektoryści, odbędą się też pokazy wyrobów garncarskich, średniowiecznej kuchni, a nawet wybijania monet. Atrakcją wydarzenia będzie defilada grup rekonstrukcyjnych. Zaplanowano też przeprowadzenie żywych lekcji historii. W tym samym czasie w Małomicach odbędą się też zlot pojazdów zabytkowych i motocykli. Przewidziano też aktywności dla samych detektorystów – będą oni mieli okazję wzięcia w specjalnie zaplanowanych badaniach.

Osoby, które chciałyby uzyskać więcej informacji lub wziąć udział w pikniku, mogą skontaktować się ze stowarzyszeniem pod adresem malomickiepodziemie45@wp.pl lub numerem telefonu 667-500-553.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie