16,2 C
Warszawa
piątek, 12 kwietnia, 2024

White’s zamyka produkcję. To koniec pewnej epoki

-

Dla wszystkich, którzy zaczynali swoją przygodę z wykrywaczami firmy White’s (a te były w Polsce ogromnie popularne jeszcze kilkanaście lat temu), to trudny moment. W emocjonalnym liście władze amerykańskiej firmy poinformowały o zakończeniu produkcji wykrywaczy.

Już od pewnego czasu na oficjalnej stronie whiteselectronics.com widniała informacja o tym, że firma jest zamknięta. Kilkanaście dni temu do dystrybutorów trafiła informacja o zakończeniu produkcji wykrywaczy. Jako powód wskazano zaciętą konkurencję z innymi producentami, zalanie rynku przez podróbki z Chin oraz krytyczny niedobór materiałów. Emocjonalny list podpisał Ken White, syn założyciela firmy.

Miłośnicy wykrywaczy firmy White’s mają nadzieję, że to tylko czasowe zawieszenie produkcji, a działalność producenta zostanie wznowiona po zakończeniu pandemii. Wiadomo, że serwis wykrywaczy firmy White’s, mimo zakończenia produkcji, prowadzić będzie niezmiennie Centreville Electronics.

White’s Electronics to rodzinna firma, która funkcjonowała od 1950 roku. W pewnym okresie swojego funkcjonowania była liderem w produkcji wykrywaczy metali na świecie. Wykrywacze były projektowane i budowane w miejscowości Sweet Home w Stanach Zjednoczonych. Część produkcji prowadzona była w Inverness w Szkocji.

Ostatnie wykrywacze firmy White’s, które trafiły do sprzedaży w Polsce, w tym MX Sport oraz MX7, mimo znakomitych osiągów, nie przyjęły się na polskim rynku. Choć należy dodać, że White’s – co widać na zlotach i spotkaniach detektorystów – ma w Polsce wiernych klientów i użytkowników.

Jeśli te informacje się potwierdzą, można spodziewać się za jakiś czas większej wyprzedaży wykrywaczy firmy White’s.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie