W połowie grudnia rozpoczęły się badania archeologiczne na ulicy Podwale w Wieluniu. Obecnie archeologom udało się dotrzeć do warstwy pokrywającej dno dawnej fosy. Co udało im się w tym miejscu odkryć?
O rozpoczęciu badań archeologicznych na ulicy Podwale Muzeum Ziemi Wieluńskiej w Wieluniu poinformowało 11 grudnia. Wtedy skupiono się na przygotowaniu terenu. – Przy wsparciu ekipy i maszyn ciężkich usunięto już część zasypiska, które wypełniało obszar dawnej fosy oraz zaczęto szalunek, chroniący przed osunięciem się wykopu archeologicznego – informowali pracownicy wieluńskiego muzeum w mediach społecznościowych.
Tydzień później naukowcom z Muzeum Ziemi Wieluńskiej udało się dotrzeć do warstwy namuliska, które pokrywa dno dawnej fosy. Jak poinformowali muzealnicy, warstwa ta dostarczyła interesującego materiału zabytkowego.
– Wśród wydobytych przedmiotów, pochodzących z okresu staropolskiego, są m.in. fragmenty szklanej gomółki – szyby okiennej, renesansowego kafla z przedstawieniem amorka oraz skórzanej podeszwy buta – czytamy na fan-page’u muzeum w Wieluniu.
red. www.zdziennikaodkrywcy.pl