22,4 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024

W Wąbrzeźnie rusza V Wąbrzeski Festiwal Historyczny

-

12 września otwarciem wystawy “Pamiątki po dawnym Wąbrzeźnie” rozpocznie się V Wąbrzeski Festiwal Historyczny “Skarb”. Wydarzenie potrwa do niedzieli.

Czterodniowy festiwal, organizowany przez Wąbrzeskie Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne “Frydek” przy wsparciu Wąbrzeskiego Domu Kultury, potrwa od czwartku 12 września do niedzieli 15 września. W tym czasie, poza wystawą, będzie można wziąć udział w prelekcjach naukowych czy pikniku historycznym. Ciekawym akcentem będzie niedzielna msza święta, która odprawiona zostanie w intencji pierwszego polskiego starosty wąbrzeskiego Józefa Szczepańskiego.

Ciekawie zapowiada się drugi i trzeci dzień festiwalu. W piątek 13 września w Wąbrzeskim Domu Kultury będzie można wysłuchać prelekcji Joanny Kalenik “Legendarne skarby, które wstrząsnęły światem”, Michała Młotka “Historia poszukiwań skarbów w Polsce” oraz Pawła Beckera “Zaginione skarby powiatu wąbrzeskiego”. Z kolei w sobotę 14 września na podzamczu odbędzie się piknik historyczny z zabawami dla dzieci. Organizatorzy zapraszają też na spacer historyczny “Śladami 1920 roku” oraz wieczorne spotkanie z legendami przy ognisku.

Organizacja festiwalu dofinansowana została przez samorząd miasta Wąbrzeźno w ramach konkursu na realizację zadań publicznych.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie