7,8 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024

W USA wzrosła sprzedaż broni. Jak zabezpieczyć się w Polsce?

-

W Stanach Zjednoczonych od kilku dni odnotowuje się wzrost sprzedaży broni palnej i amunicji. Obywatele USA obawiają się, że w związku z pandemią koronawirusa dojść może do niepokojów społecznych. Przed sklepami ustawiają się kolejki. Każdy chce się zabezpieczyć. Jak zatem zabezpieczyć się w Polsce?

Polskie prawo nie pozwala na swobodny dostęp do broni. Oczywiście, jest on możliwy, ale trudny. I w dodatku trwa i kosztuje. Jeśli zatem chcemy się zabezpieczyć w związku z możliwymi niepokojami w Europie lub po prostu – chcemy poczuć się bezpieczniej, można skorzystać z innych rozwiązań.

Bez zezwolenia dostępna jest w Polsce broń na kule gumowe z energią poniżej 17J. Przeznaczona jest do obrony koniecznej i treningu. Taką bronią posługują się między innymi pracownicy ochrony. Pozwala ona odeprzeć atak agresywnego napastnika lub złodzieja. Uwadze polecam przede wszystkim:

  1. Pistolet na kule gumowe Walther PPQ M2 T4E .43
  2. Pistolet na kule gumowe RAM T4E TPM1 .43
  3. Pistolet na kule gumowe Smith&Wesson M&P9c M2.0 T4E .43
  4. Rewolwer na kule gumowe RAM Umarex T4E HDR .50

Dobrym rozwiązaniem jest też posiadanie paralizatora. To znakomity sposób na samoobronę i nie tak kosztowny jak broń na kule gumowe. Paralizator to urządzenie, które obezwładnia przeciwnika. Wywołuje ono czasowy paraliż, dając tym samym czas do ucieczki lub wezwania pomocy. Paralizatory, podobnie jak broń na kule gumowe, dostępne są bez zezwolenia.

  1. Paralizator Electro Max Pro Shock 5 mln V z latarką
  2. Paralizator USB Electro Max Punch Shock 3 mln V z latarką
  3. Paralizator USB Piranha Gun Shock 2 mln V z latarką
  4. Paralizator ESP Scorpy 200 2w1 (200000V)
  5. Paralizator ESP Power 200 (200000V)

 


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie