25,4 C
Warszawa
niedziela, 14 lipca, 2024

W czwartek premiera “Misji Skarb”. Zapowiada się naprawdę interesująco

-

12 kwietnia na antenie Fokus TV wyemitowany zostanie pierwszy odcinek programu “Misja Skarb”. To nowa polska produkcja, przedstawiająca działania poszukiwaczy skarbów.

Bohaterami programu są członkowie doskonale znanego w środowisku detektorystów Stowarzyszenia Eksploracyjnego Na Rzecz Ratowania Zabytków “Sakwa”: Michał Antczak, Dawid Stec oraz Mariusz Dyna. Stowarzyszenie ma na swoim koncie wiele ciekawych, także przełomowych odkryć. O części z nich pisaliśmy już na stronach zdziennikaodkrywcy.pl.

Ostatnie działania trzech członków “Sakwy” zostały zdokumentowane przez stację Fokus TV. W ten sposób powstał 8-odcinkowy cykl programu “Misja Skarb”, w którym wspomniana trójka bohaterów będzie poszukiwać zabytków w różnych częściach Polski.
Wiadomo już, że część odcinków koncentrować się będzie na poszukiwaniu skarbu z Brzezia, poszukiwaniach na terenie Pałacu w Czyżowie oraz podążaniu śladami depozytu armii generała Józefa Hallera i rozwikłania tajemnicy grobowca rodzinny Ossolińskich. Wiadomo też, że w trakcie nagrywania jednego z odcinków programu natrafiono na skarb monet z XVII wieku.

– W trakcie badań w okolicach miejscowości Brzezie natrafiliśmy na skarb kilkuset monet – informuje Michał Antczak. – Wśród nich znalazły się popularne boratynki, ale też kilka szóstaków i ortów. Pojawiło się też złoto. Dawid znalazł złoty dukat holenderski z 1758 roku – dodaje.

Na stronach Fokus TV obejrzeć można zwiastun “Misji Skarb”, który pozwala sądzić, że cały cykl będzie naprawdę interesujący.

 

Osoby, które chciałyby na bieżąco śledzić przygody trzech bohaterów “Misji Skarb”, mogą śledzić oficjalny fan page programu.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie