1,7 C
Warszawa
środa, 1 lutego, 2023

VI Sieradzki Piknik Poszukiwaczy przeszedł do historii [GALERIA]

-

Za nami kolejna edycja Sieradzkiego Pikniku Poszukiwawczego. Impreza odbywała się od 4 do 6 września w Złoczewie.

Sieradzki Piknik Poszukiwawczy jest dowodem na to, że nawet nieduże wydarzenia mogą być interesujące dla detektorystów. W Złoczewie poszukiwacze skarbów mogli prowadzić badania dzięki pozytywnej decyzji Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. W zlocie udział wzięło ponad dwudziestu poszukiwaczy i osoby towarzyszące.

Impreza odbyła się już po raz szósty. Od początku za organizacją niezmiennie stoi Wiktor Stusio związany z KPE “Eksplorer” i PHU Restyling.

“Pierwsza edycja naszego pikniku odbyła się w 2011 roku. Od 2015 z różnych względów musieliśmy zawiesić organizację wydarzenia. Teraz postanowiliśmy całość reaktywować” – mówi Wiktor Stusio.

Uczestnicy Sieradzkiego Pikniku Poszukiwawczego przyjechali do Złoczewa z różnych części Polski. Były to przeważnie osoby, które już wcześniej brały udział w akcjach i badaniach organizowanych prze KPE “Eksplorer”. Nie zabrakło też poszukiwaczy z samego Złoczewa.


Co udało im się znaleźć? Jak poinformował nas Wiktor Stusio, wśród znalezisk znalazły się polskie monety z XVII wieku, w tym szelągi Jana Kazimierza, monety z okresu napoleońskiego, kule od muszkietu i liczne dewocjonalia. Wykopano też kulę od hakownicy. Znaleziska decyzją Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków trafią do Muzeum Okręgowego w Sieradzu.

Gościem i zarazem uczestnikiem pikniku był archeolog Radosław Herman.

red. www.zdziennikaodkrywcy.pl
fot. Wiktor Stusio


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie