18,9 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024

Uprzątnięto zabytkowy park w Szymbarku

-

Aż osiem osób musiało pracować przez pełną godzinę, by uprzątnąć dzikie wysypisko, które znajdowało się przy starej alei na terenie zabytkowego parku w Szymbarku pod Iławą. Choć nie było łatwo, udało się przywrócić dawny blask miejscu, które stanowi cel spacerów mieszkańców powiatu i turystów. W sprzątanie zaangażowali się też poszukiwacze skarbów.

Kilka tygodni temu przy alei łączącej zamek w Szymbarku ze starym cmentarzem Finckensteinów, będącej jednocześnie szlakiem turystycznym, wyrzucono olbrzymie ilości styropianu. Wiatr rozwiewał je po drodze i po zabytkowym parku, tworząc nienajlepsze wrażenie. Warto dodać, że styropian rozkłada się w tych warunkach aż 7,5 miliarda lat!

Akcję, której celem było uprzątnięcie terenu, ogłoszono w czwartek 8 września na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl. Prędko zgłosili się chętni, którzy postanowili poświęcić sobotnie popołudnie i wolny czas na przeprowadzenie prac porządkowych. Uprzątnięcie całego terenu zajęło ochotnikom ponad godzinę. Wśród nich znaleźli się uczestnicy pieszych wycieczek po Iławie z cyklu “Historia jednej ulicy” oraz lokalni poszukiwacze skarbów.

Po ciężkiej pracy, wolontariusze wypoczywali przy ognisku, które zorganizowano pod murami gotyckiego zamku.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie