Uprzątnięto zabytkowy park w Szymbarku

0

Aż osiem osób musiało pracować przez pełną godzinę, by uprzątnąć dzikie wysypisko, które znajdowało się przy starej alei na terenie zabytkowego parku w Szymbarku pod Iławą. Choć nie było łatwo, udało się przywrócić dawny blask miejscu, które stanowi cel spacerów mieszkańców powiatu i turystów. W sprzątanie zaangażowali się też poszukiwacze skarbów.

Kilka tygodni temu przy alei łączącej zamek w Szymbarku ze starym cmentarzem Finckensteinów, będącej jednocześnie szlakiem turystycznym, wyrzucono olbrzymie ilości styropianu. Wiatr rozwiewał je po drodze i po zabytkowym parku, tworząc nienajlepsze wrażenie. Warto dodać, że styropian rozkłada się w tych warunkach aż 7,5 miliarda lat!

Reklama

Akcję, której celem było uprzątnięcie terenu, ogłoszono w czwartek 8 września na stronach Internetowego Muzeum Iławy – www.ilawasprzedlat.pl. Prędko zgłosili się chętni, którzy postanowili poświęcić sobotnie popołudnie i wolny czas na przeprowadzenie prac porządkowych. Uprzątnięcie całego terenu zajęło ochotnikom ponad godzinę. Wśród nich znaleźli się uczestnicy pieszych wycieczek po Iławie z cyklu “Historia jednej ulicy” oraz lokalni poszukiwacze skarbów.

Po ciężkiej pracy, wolontariusze wypoczywali przy ognisku, które zorganizowano pod murami gotyckiego zamku.Poprzedni artykułPoradnia konserwatorska – #7
Następny artykułPod Grunwaldem rozpoczęły się międzynarodowe badania archeologiczne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here