7,5 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Uniwersytet Adama Mickiewicza prowadzi badanie dotyczące poszukiwaczy

-

Do tej pory podobnej inicjatywy nie było. Poszukiwacze skarbów, detektoryści czy eksploratorzy – wszyscy mogą wziąć udział w badaniu prowadzonym przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pomóc ma ono w poznaniu środowiska detektorystycznego, a przede wszystkim – w identyfikacji problemów, z którymi zmagamy się na co dzień.

Pomysł przeprowadzenia badania jakiś czas temu pojawił się na jednym z forów internetowych. Kształt nadali mu naukowcy z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, którzy w opisie ankiety zamieścili następującą informację: “Dzięki niej będzie możliwe uzyskanie odpowiedzi na pytania: kim tak naprawdę jest poszukiwacz, czym się zajmuje i czego szuka. Co więcej, zebranie danych jest konieczne dla opracowania propozycji zmian w prawie dotyczącym poszukiwań w Polsce”.

Badanie trwać będzie do końca roku. Ankietę wypełnić mogą wszyscy, których interesuje szeroko pojęta tematyka eksploracji. Jest ona anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje nie więcej jak 5 minut.

W ankiecie znalazły się pytania o wiedzę na temat prawa dotyczącego poszukiwań w Polsce, czas prowadzenia poszukiwań, częstotliwość prac terenowych, źródła pozyskiwanych informacji o miejscach wartych przeszukania, preferencje poszukiwaczy, definicję zabytku czy model wykrywacza. Po pierwszym dniu ankietę wypełniło już ponad 500 osób.

Ankietę znaleźć można tutaj. Wyniki badania opublikowane zostaną na stronach zdziennikaodkrywcy.pl.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie