Udane badania poszukiwaczy w Grudziądzu

0

Ponad 70 osób wzięło udział w zlocie poszukiwaczy skarbów “Góra nieodkryta”, który odbył się na terenie fortu Wielka Księża Góra w Grudziądzu. Było wszystko, co powinno być – znakomita atmosfera, dobra pogoda i znaleziska.

Zorganizowanie zlotu na terenie fortu Wielka Księża Góra miało związek z planami utworzenia na terenie kompleksu muzeum. To kolejna inicjatywa Dariusza Sonnenfelda, który zabezpieczył obiekt, odnowił i udostęlnił dla zwiedzających. Teraz ten interesujący i unikalny kompleks wzbogaci się o muzeum. O to, by było co w nim oglądać, zadbali poszukiwacze.

Reklama

W trakcie zlotu na terenie fortu odkryto między innymi niemieckie nieśmiertelniki, elementy broni i umundurowania, części ekwipunku, guziki, różnego rodzaju plomby, łopaty i siekiery, a nawet bagnet. Łącznie do muzealnych gablot trafi kilkadziesiąt, jeśli nie kilkaset eksponatów związanych z fortem i jego historią. Zanim to się stanie, całość należy opracować, oczyścić i zakonserwować. Na organizatorze zlotu spoczywa też obowiązek złożenia sprawozdania do Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, który wyraził zgodę na przeprowadzenie badań na terenie kompleksu.

Do autorów najciekawszych znalezisk trafiły upominki unfudowane przez zarządcę kompleksu oraz książki od portalu zdziennikaodkrywcy.pl.Poprzedni artykułRuszają poszukiwania miejsca bitwy pod Legnicą
Następny artykułLeki sprzed 400 lat? Naukowcy sprawdzą jak działały

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here