Uchylono rozporządzenie ministra dotyczące pozwoleń na poszukiwanie zabytków

0

Tego nikt się nie spodziewał. Uchylono rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 14 października 2015 roku w sprawie w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych i poszukiwań zabytków. Co to oznacza dla poszukiwaczy skarbów?

Reklama

Mniej więcej tyle, że do momentu wejścia w życie nowego rozporządzenia, nie będą wydawane pozwolenia na prowadzenie poszukiwań zabytków.

Problem dotyczy jednak nie tylko poszukiwaczy skarbów, a przede wszystkim osób i firm prowadzących prace restauratorskie, konserwatorskie, roboty budowlane, badania konserwatorskie i badania architektoniczne, a przede wszystkim badania archeologiczne.

Na razie nie wiadomo, kiedy wejdzie w życie nowe rozporządzenie, dlaczego uchylono to z 2015 roku i jakie zmiany zostaną wprowadzone wraz z wejściem w życie nowego rozporządzenia?Poprzedni artykułUnikatowy skarb ozdób z brązu zaprezentowany w Ostródzie
Następny artykułStowarzyszenie Naukowe Archeologów Polskich o nielegalnych poszukiwaniach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here