test
28,7 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Trwają przygotowania do tegorocznych “Wakacji z historią”. Miejsca rozeszły się jak świeże bułeczki

-

Zakończył się nabór do tegorocznych “Wakacji z historią”. Wydarzenie organizowane od lat przez Wiktora Stusio i przyjaciół odbędzie się w tym roku w sierpniu Grudziądzu.

Jubileuszowa 10. edycja “Wakacji z historią” zaplanowana została na okres od 6 do 15 sierpnia. Odbywać się będzie na terenie XIX-wiecznego Fortu Wielka Księża Góra w Grudziądzu.

W tym roku zapisy do udziału w wydarzeniu rozpoczęły się 1 czerwca. Zainteresowanie przewyższyło oczekiwania organizatorów. – Telefon się zagotował i bateria padła – mówi Wiktor Stusio, główny organizator “Wakacji z historią”. – Lista 50 miejsc zapełniła się momentalnie, zwiększyliśmy więc pulę o kolejne dziesięć. Powstała też lista rezerwowa – dodaje.

Zainteresowanie udziałem w “Wakacjach z historią” nie może dziwić. Impreza odbywa się od lat, zwykle co roku w innym miejscu i cieszy się uznaniem wśród miłośników historii i eksploracji. To połączenie aktywnego wypoczynku z wolontariatem, turystyką i eksploracją. A wszystko odbywa się w połączeniu z odkrywaniem historii i tajemnic.

W tym roku organizatorzy zaplanowali dla uczestników wycieczki po Grudziądzu i okolicach, eksplorację i poszukiwania na terenie fortu oraz gry i zabawy dla najmłodszych. Tradycyjnie odbędzie się też loteria z nagrodami oraz ognisko integracyjne.

Organizatorami “Wakacji z historią” są Restyling PHU, Alchemia Czasu oraz gospodarze sierpniowego zlotu: Fort Wielka Księża Góra przy wsparciu PTTK O/Grudziądz i KPE Eksplorer.

Aktualne informacje dotyczące “Wakacji z historią” znaleźć można na stronie wydarzenia.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie