16,3 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

“To, co odkrywamy, zostanie dla pokoleń”. Michał Antczak z “Misji skarb” w “Pytaniu na śniadanie”

-

Do telewizji śniadaniowej powrócił temat poszukiwania skarbów. Punktem wyjścia do dyskusji była sprawa ukrycia i – co już wiemy – odnalezienia słynnego skarbu Foresta Fenna, który odkryto po 10 latach poszukiwań.

Gośćmi wtorkowego wydania “Pytania na śniadanie” byli dr Joanna Jasitczak, historyk i autorka kanału “Satyrycznie, historycznie” oraz Michał Antczak, jeden z prowadzących program “Misja skarb”, który oglądać można na antenie Fokus TV.

W trakcie rozmowy Michał Antczak ujawnił informacje o skarbie ukrytym na terenie Polski, a tym samym poinformował o dalszych planach poszukiwawczych, ale był to tylko pretekst do wywołania tematu sytuacji poszukiwaczy skarbów w Polsce.

Prowadzący program “Misja Skarb” powiedział w skrócie, jakie warunki spełnić muszą detektoryści, by otrzymać pozwolenie Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków. Wspomniał też o trwających rozmowach przedstawicieli poszukiwaczy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wtorkowe wydanie “Pytania na śniadanie” z udziałem Michała Antczaka obejrzeć można tutaj.

To nie pierwszy raz, kiedy w telewizji śniadaniowej porusza się temat poszukiwania skarbów, w różnych aspektach. W 2015 roku gośćmi “Pytania na śniadanie” byli Robert Kmieć i Michał Młotek, a w 2019 roku Piotr Brzozowski i Przemysław Walczak.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie