22,4 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024

Szczątki niemieckich żołnierzy odkryto pod Sochaczewem. Znaleziono też znaki tożsamości

-

Szczątki trzech niemieckich żołnierzy z okresu II wojny światowej odkryto w czasie wydobywania ziemi w Konarach w województwie mazowieckim. “Prawdopodobnie trafią na jeden z cmentarzy wojennych” – informują przedstawiciele policji.

Niedługo po odkryciu na miejscu pojawiła się policja, a następnie archeolog z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą. Obecna była także zastępczyni prokuratora rejonowego.

W trakcie oględzin miejsca odkrycia szczątków, w ziemi dostrzeżono dwa nieśmiertelniki oraz guziki od niemieckiego munduru, później także zachowane skrawki mundurów, odłamki pocisków i amunicję. Ostatecznie okazało się, że znajdują się tam szczątki aż trzech osób.

“Wszystkie przedmioty stanowią cenne znalezisko historyczne, które miejmy nadzieję, pozwoli odtworzyć okoliczności śmierci tych żołnierzy, a w czasie dalszych badań – może nawet ich identyfikację imienną” – informuje mł. asp. Agnieszka Dzik.

Znalezione przy szczątkach nieśmiertelniki oraz guziki trafiły do konserwacji do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

Niedawno na stronach portalu www.zdziennikaodkrywcy.pl pisaliśmy o odkryciu w tej samej okolicy stanowiska strzeleckiego z okresu I wojny światowej.

red. www.zdziennikaodkrywcy.pl
fot. www.mazowiecka.policja.gov.pl


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie