test
28,7 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Stare polskie gazety odkryto w Chojnicach

-

Na przedwojenne polskie gazety natrafiono w trakcie remontu jednego z pomieszczeń Medycznej Szkoły Policealnej w Chojnicach. Wśród nich są numery “Dnia Pomorskiego”, Kuriera Lekarskiego” i “Ilustrowanego Kuriera Codziennego”. Wszystkie z 1932 roku.

Informacja o odkryciu pojawiła się w mediach społecznościowych prowadzonych przez Medyczną Szkołę Policealną w Chojnicach. To ta placówka zajmuje obecnie obiekty, w których dawniej stacjonował I Batalion Strzelców, a wcześniej znajdował się szpital.

Już w przeszłości natrafiano tam na znaleziska związane z polskim wojskiem i gazety. Teraz, poza starymi gazetami, odnaleziono także szczotkę do butów i scyzoryk.

Odnalezione gazety to konkretnie “Kurier Lekarski” 1 września 1932 roku, “Dzień Pomorski” z 26 sierpnia 1932 roku oraz dwa numery “Ilustrowanego Kuriera Codziennego” z 31 sierpnia i 1 września 1932 roku. Niektóre z nich miały etykietę Kasyna Oficerskiego I Batalionu Strzelców.

Niewykluczone, że znaleziska z chojnickiej szkoły trafią do izby pamięci, która może zostać utworzona w związku z 50-leciem powstania szkoły. Jubileusz przypada na 2023 rok.

red. zdziennikaodkrywcy.pl, źródło i fot. Medyczna Szkoła Policealna w Chojnicach


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie