Sensacyjne odkrycie w Podwilczach. Znaleźli pozostałości niedużego zamku

1

Do tej pory Podwilcze znane były z imponującego zespołu pałacowego. Okazuje się jednak, że w okolicy – na długo przed budową pałacu – znajdował się zamek. Informację tę – dzięki wsparciu członków Grupy Eksploracyjno-Poszukiwawczej “Parsęta” – potwierdziło Muzeum w Koszalinie.

Grot włóczni odkryty w trakcie badań (fot. Muzeum w Koszalinie)

Wszystko dzięki badaniom, które zrealizowano w ostatnim czasie pod Podwilczami. Dzięki nim udało się stwierdzić, że zamek miał formę wieży mieszkalnej, którą otaczała fosa. Poniżej znajdowało się gęsto zabudowane podzamcze.

Reklama

W trakcie badań członkowie Grupy Eksploracyjno-Poszukiwawczej “Parsęta” odkryli wiele zabytków. Część z nich pochodzi z okresu średniowiecza, a więc z czasów świetności średniowiecznego założenia obronnego. Obszerna relacja z badań eksploratorów znajduje się na oficjalnym fan page grupy.

Wiadomo, że niezbędne jest przeprowadzenie dalszych badań. Aktualnie trwają poszukiwania funduszy na ten cel. Tymczasem obiekt objęty został odpowiednią ochroną prawną.1 KOMENTARZ

  1. Czy może ktoś rzucić okiem znawcy na ten punkt na mapach 200 m od drogi w polu koordynaty 52,135962, 19,389784
    niedaleko miasteczka Strzegocin kierunek Bzura okolice stadniny koni google map pokazuje kolista strukturę w ziemi na szczycie głazy (kurhan?)tak trafiłem przeglądając mapki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here