23,2 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024

Ruszyła “Szkoła konserwacji” Polskiego Związku Eksploratorów. Porad udziela Katarzyna Hasiak

-

Od kilku tygodni na kanale Polskiego Związku Eksploratorów dostępne są dwa pierwsze filmy z cyklu “Szkoła konserwacji”. Porad udziela Katarzyna Hasiak z Fundacji Stary Szlak, specjalizująca się w konserwacji przedmiotów metalowych. Wideo-poradniki, pełne praktycznych wskazówek, spotkały się z dobrym przyjęciem wśród widzów.

“Konserwacja przedmiotów metalowych ma na celu zatrzymanie procesów korozyjnych i stabilizację powierzchni przedmiotów” – wprowadza do pierwszego filmu Katarzyna Hasiak, opowiadając o kulisach procesu konserwacji.

 

W dalszej części prowadząca wyjaśnia, jakich sprzętów, narzędzi i specyfików używać do konserwacji. Odpowiada też na pytanie, jak w trakcie prac zabezpieczyć siebie, by nie narazić się na niebezpieczeństwo.

Dla detektorystów szczególnie interesujący jest drugi film z cyklu “Szkoła konserwacji”. Tym razem Katarzyna Hasiak odpowiada na pytanie, jak wyczyścić srebrne przedmioty i, oczywiście, jak je zabezpieczyć.

 

Oba filmy spotkały się z dobrym przyjęciem wśród widzów kanału Polskiego Związku Eksploratorów. Zachęcamy do oglądania.

Przypomnijmy, że na stronach portalu www.zdziennikaodkrywcy.pl dostępny jest dział “Poradnia konserwatorska”, gdzie na konkretne pytania czytelników odpowiada Piotr Lipski – twórca unikatowej receptury płynu do czyszczenia monet “Conservo”.

red. www.zdziennikaodkrywcy.pl
fot. Polski Związek Eksploratorów


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie