-0,1 C
Warszawa
piątek, 3 lutego, 2023

Ruszyła “Szkoła konserwacji” Polskiego Związku Eksploratorów. Porad udziela Katarzyna Hasiak

-

Od kilku tygodni na kanale Polskiego Związku Eksploratorów dostępne są dwa pierwsze filmy z cyklu “Szkoła konserwacji”. Porad udziela Katarzyna Hasiak z Fundacji Stary Szlak, specjalizująca się w konserwacji przedmiotów metalowych. Wideo-poradniki, pełne praktycznych wskazówek, spotkały się z dobrym przyjęciem wśród widzów.

“Konserwacja przedmiotów metalowych ma na celu zatrzymanie procesów korozyjnych i stabilizację powierzchni przedmiotów” – wprowadza do pierwszego filmu Katarzyna Hasiak, opowiadając o kulisach procesu konserwacji.

 

W dalszej części prowadząca wyjaśnia, jakich sprzętów, narzędzi i specyfików używać do konserwacji. Odpowiada też na pytanie, jak w trakcie prac zabezpieczyć siebie, by nie narazić się na niebezpieczeństwo.


Dla detektorystów szczególnie interesujący jest drugi film z cyklu “Szkoła konserwacji”. Tym razem Katarzyna Hasiak odpowiada na pytanie, jak wyczyścić srebrne przedmioty i, oczywiście, jak je zabezpieczyć.

 

Oba filmy spotkały się z dobrym przyjęciem wśród widzów kanału Polskiego Związku Eksploratorów. Zachęcamy do oglądania.

Przypomnijmy, że na stronach portalu www.zdziennikaodkrywcy.pl dostępny jest dział “Poradnia konserwatorska”, gdzie na konkretne pytania czytelników odpowiada Piotr Lipski – twórca unikatowej receptury płynu do czyszczenia monet “Conservo”.

red. www.zdziennikaodkrywcy.pl
fot. Polski Związek Eksploratorów


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie