10,9 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Ruszają zapisy do “Wakacji z historią”. W tym roku pasjonaci historii ściągną do Gozdowic

-

15 czerwca ruszają zapisy do tegorocznych “Wakacji z historią”. IX edycja wydarzenia odbędzie się od 30 lipca do 9 sierpnia w Gozdowicach nad Odrą.

“Wakacje z historią” to coroczne spotkanie miłośników historii, eksploracji i poszukiwań. – Co roku łączymy wypoczynek z nieobowiązkowym wolontariatem na rzecz zabytków – mówi Wiktor Stusio, organizator wakacji. – Już teraz warto pomyśleć, by wziąć udział w naszym wydarzeniu – dodaje.

Wydarzenie, które – co warto podkreślić – ma charakter niekomercyjny, od lat organizuje sklep Restyling PHU. W tym roku współorganizują je Muzeum Pamiątek 1 Armii WP w Gozdowicach i Starych Łysogórkach, Alchemia Czasu przy wsparciu KPE Eksplorer, Grupą Historyczno-Eksploracyjną Barwalde-Königsberg oraz Nadleśnictwo Mieszkowice. Zeszłoroczna edycja odbyła się w Ossolinie w województwie świętokrzyskim.

Ilość miejsc jest ograniczona, o udziale w “Wakacjach z historią” decyduje kolejność zgłoszeń. Do udziału w wydarzeniu zgłosić się można pod numerem telefonu 602 699 672.

Portal www.zdziennikaodkrywcy.pl jest patronem medialnym wydarzenia. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją “Wakacji z historią” objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Starostwo Powiatowe w Gryfinie oraz Burmistrz Miasta Mieszkowice Andrzej Salwa.

Organizację wydarzenia wsparli TME – Transfer Multisort Elektronik, Talcomp Konrad Talar, Polzone Mariusz Jarząbek, RUTUS, Sito Scoop, sklep Poszukiwacz.eu oraz Arch-Tech.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie