12,5 C
Warszawa
czwartek, 13 czerwca, 2024

Ruszają targi “Było… nie minęło”

-

Już 21 października w Lublinie rozpocznie się druga edycja targów “Było… nie minęło”. Wydarzenie, którego organizatorem jest ekipa popularnego programu “Było… nie minęło”, potrwa dwa dni. Wśród wielu miłośników historii pojawią się tam też detektoryści i dystrybutorzy wykrywaczy metali.

W tym roku wydarzenie organizowane przez odbywać się będzie pod hasłem “Historia – to lubię!”. Przyjmie ono formę interaktywną. Dzięki temu uczestnicy będą mieli okazję poczuć i zrozumieć historię – inaczej, niż do tej pory. W programie zaplanowano prezentacje, inscenizacje, wystawy i spotkania z ciekawymi ludźmi. Odbędą się między innymi prezentacja broni i zabytkowych pojazdów militarnych, wystawa modelarstwa, giełda kolekcjonerów, targi książki, sprzętu i odzieży militarnej, pokazy umundurowania i wyposażenia żołnierskiego, rekonstrukcje historyczne, pokazy walki rycerskiej, wystawy tematyczne, lekcje edukacyjne oraz debaty historyczne.

W Lublinie będzie można odwiedzić prawie 80 różnych stoisk, w tym stoisko Agencji Mienia Wojskowego, Archiwum Państwowego w Lublinie, Instytutu Pamięci Narodowej, Muzeum Wojska Polskiego i kilkunastu grup rekonstrukcyjnych. Na targach pojawi się nawet Narodowy Bank Polski i Gdański Kantor Wydawniczy. Zorganizowana zostanie też giełda kolekcjonerska. Zgłoszenia do udziału w giełdzie przyjmowane są pod numerami telefonów 515 738 637, 81 458 15 35 lub e-mailowo e.kolodynska@targi.lublin.pl.

W Lublinie pojawią się też poszukiwacze skarbów i dystrybutorzy wykrywaczy metali. Na targach będzie można między innymi przetestować wykrywacze Golden Mask, które będą dostępne na stoisku Odkrywcy Historii (nr 50). Tam też będzie można nabyć książki “Noc patagonów” i “Zapiski Hansa Heinricha” o poszukiwaniu skarbów.

Targi “Było… nie minęło” odbędą się na terenie kompleksu “Targów Lublin”.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie