20,6 C
Warszawa
wtorek, 30 maja, 2023

Ruszają prace porządkowe przy kurhanie w Bukwałdzie

-

Pojawiła się kolejna okazja, by zdobyć cenne doświadczenie w terenie. 11 i 12 sierpnia w Bukwałdzie na Warmii i Mazurach realizowane będą prace porządkowo-konserwacyjne grobowca z wczesnej epoki żelaza. W pracach mogą wziąć udział wszyscy chętni – w tym detektoryści.

Będzie to już kolejna edycja prac prowadzonych w Bukwałdzie, gdzie wcześniej w ramach projektu “Zajrzyj do wnętrza kurhanu” odbywały się prace archeologiczne (w trakcie prac używano wykrywaczy metalu). Obiekt wciąż wymaga konserwacji, a jego otoczenie przeprowadzenia prac porządkowych. Warto przypomnieć, że w zeszłym roku, w trakcie badań archeologicznych, odkryto tam pełny grób z urną. Kompleks kurhanów w Bukwałdzie odkryty został w 1878 roku w trakcie budowy linii kolejowej Olsztyn-Braniewo.

Prace przy kurhanie odbywać się będą w piątek 11 sierpnia od godziny 15:00 i w sobotę 12 sierpnia od godziny 9:00. Osoby, które chciałyby wziąć udział w rewitalizacji grobowca, powinny zabrać ze sobą rękawice robocze, długie spodnie i koszulę oraz prowiant. Na zakończenie prac planowany jest grill dla wszystkich wolontariuszy.

Działania w Bukwałdzie realizuje Towarzystwo Naukowe Pruthenia. Na miejscu pracować będą między innymi archeolog dr hab. Mirosław Hoffmann i antropolog dr Bogdan Radzicki.

fot. Towarzystwo Naukowe Pruthenia

 


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie