-2,1 C
Warszawa
piątek, 3 lutego, 2023

Ruszają poszukiwania miejsca bitwy pod Legnicą

-

6 kwietnia rozpoczną się badania, których celem jest zlokalizowanie miejsca bitwy pod Legnicą. Potyczka wojsk polskich, niemieckich i morawskich z Mongołami miała miejsce 9 kwietnia 1241 roku. Czy poszukiwaczom uda się odnieść taki sam sukces, jak podczas badań pod Grunwaldem? Dowiemy się za kilka dni.

O badaniach, które przeprowadzą Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjnego Księstwa Legnickiego oraz zaproszeni goście, w tym przedstawiciele Team of Yorkshire i Klubu Poszukiwawczo-Eksploracyjnego „Eksplorer”, pisaliśmy jeszcze w lutym. Dziś znany jest już harmonogram całego wydarzenia, w którym udział weźmie 35 doświadczonych detektorystów.

Badania trwać będą 4 dni – od 6 do 9 kwietnia. W tym czasie detektoryści spędzą w terenie około 20 godzin. Na uczestników badań czekają też dodatkowe atrakcje i aktywności, między innymi możliwość wzięcia udziału w prelekcjach i wykładach: “Uzbrojenie ludów wielkiego stepu w XIII wieku” oraz “Gorze nam się stało – problem bitwy pod Legnicą w badaniach archeologicznych”. Zaplanowano też wizyty w okolicznych muzeach.

Wiadomo już, że kolejna edycja badań bitwy pod Legnicą odbędzie się w dniach od 15 do 19 sierpnia 2018 roku.


Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal zdziennikaodkrywcy.pl.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie