1,3 C
Warszawa
niedziela, 10 grudnia, 2023

Ruszają poszukiwania miejsca bitwy pod Legnicą

-

6 kwietnia rozpoczną się badania, których celem jest zlokalizowanie miejsca bitwy pod Legnicą. Potyczka wojsk polskich, niemieckich i morawskich z Mongołami miała miejsce 9 kwietnia 1241 roku. Czy poszukiwaczom uda się odnieść taki sam sukces, jak podczas badań pod Grunwaldem? Dowiemy się za kilka dni.

O badaniach, które przeprowadzą Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjnego Księstwa Legnickiego oraz zaproszeni goście, w tym przedstawiciele Team of Yorkshire i Klubu Poszukiwawczo-Eksploracyjnego „Eksplorer”, pisaliśmy jeszcze w lutym. Dziś znany jest już harmonogram całego wydarzenia, w którym udział weźmie 35 doświadczonych detektorystów.

Badania trwać będą 4 dni – od 6 do 9 kwietnia. W tym czasie detektoryści spędzą w terenie około 20 godzin. Na uczestników badań czekają też dodatkowe atrakcje i aktywności, między innymi możliwość wzięcia udziału w prelekcjach i wykładach: “Uzbrojenie ludów wielkiego stepu w XIII wieku” oraz “Gorze nam się stało – problem bitwy pod Legnicą w badaniach archeologicznych”. Zaplanowano też wizyty w okolicznych muzeach.

Wiadomo już, że kolejna edycja badań bitwy pod Legnicą odbędzie się w dniach od 15 do 19 sierpnia 2018 roku.

Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal zdziennikaodkrywcy.pl.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie