Ruszają badania wikińskiego cmentarzyska. Muzeum poszukuje rąk do pracy

0

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu ogłosiło nabór kandydatów do pracy podczas badań cmentarzyska wikińskiej osady Truso. Wymagania? Trzeba być studentem lub absolwentem archeologii. I być gotowym do pracy w trudnych warunkach terenowych.

Reklama

Do zadań osób, które zostaną zaangażowane do pracy, będą należeć między innymi przeprowadzenie wstępnych prac związanych z organizacją zaplecza polowego, przygotowanie terenu do eksploracji i wytyczenie wykopów, eksploracja terenu, inwentaryzowanie pozyskanych zabytków, opisywanie artefaktów, ich wstępne oczyszczenie i zabezpieczenie, przygotowanie dokumentacji, zabezpieczenie wykopów i przeprowadzenie prac końcowych.

Prace pod Elblągiem realizowane będą przez miesiąc, w okresie od 1 września do 2 października. Zaplanowano pracę w wymiarze pełnoetatowym po 8 godzin dziennie, od poniedziałku do soboty. Łącznie to 28 dni roboczych.

Jak informuje muzeum, szczegółowe warunki zatrudnienia przedstawione zostaną na dalszych etapach rekrutacji.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronach internetowych Muzeum Archeologiczno-Historycznego w Elblągu.ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here