16,3 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Przemkowi ze stowarzyszenia “Gryf” spłonął dom. Trwa zbiórka na jego odbudowę

-

Trwa zbiórka na rzecz Przemka z Biskupieckiego Stowarzyszenia Detektorystycznego “Gryf”, który w wyniku pożaru stracił dom. Aby móc rozpocząć jego odbudowę, potrzeba co najmniej 150 tysięcy złotych. Póki co na koncie zbiórki jest zaledwie 20 tysięcy złotych.

O tej przykrej sprawie informowaliśmy już na naszym fan-page’u. Wtedy, na prośbę Przemka, opublikowaliśmy link do zbiórki. Dziś przypominamy o niej publikując artykuł na naszym portalu.

Dom, w którym Przemek mieszkał wraz z rodziną, spłonął na początku grudnia. Z pożarem walczyło aż trzynaście zastępów straży pożarnej, ale mimo starań strażaków, budynek został niemal całkowicie zniszczony. Odbudowa domu będzie wiązać się z ogromnymi kosztami, dlatego uruchomiona została specjalna zbiórka na portalu szczytny-cel.pl.

16 grudnia na konto zbiórki wpłynęło 20 tysięcy złotych od 210 osób. Aby móc rozpocząć odbudowę domu potrzeba co najmniej 150 tysięcy złotych. Link do zbiórki: https://szczytny-cel.pl/z/trupel.

Przemek to detektorysta z Biskupieckiego Stowarzyszenia Detetorystycznego “Gryf”, który znany jest w środowisku poszukiwaczy jako organizator bądź współorganizator wielu ciekawych wydarzeń (między innymi corocznego zlotu “Tropem wojsk napoleońskich”), ale też odkrywca cennych zabytków. Warto przypomnieć przy tej okazji chociażby skarb średniowiecznych monet karolińskich, odkrytych przez detektorystów z “Gryfa”.

red. zdziennikaodkrywcy.pl


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie