6,6 C
Warszawa
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Przegląd prasy: Badania w Dolinie Śmierci, poszukiwacz z zarzutami i odkrycia na budowach

-

Każdego dnia w Polsce w dziesiątkach różnych lokalizacji prowadzone są prace archeologiczne i akcje poszukiwawcze, które odkrywają mniejsze i większe historie. Specjalnie dla czytelników portalu zdziennikaodkrywcy.pl prezentujemy przegląd najważniejszych badań, akcji i różnych inicjatyw z kraju i ze świata.

“Chojnice: W Dolinie Śmierci odkryto ludzkie szczątki. Znaleźli miejsce egzekucji?” – to tytuł artykułu, który opublikowano na portalu se.pl. Opisano w nim pracę badaczy, którzy pod Chojnicami poszukują grobów Polaków zamordowanych w 1939 oraz 1945 roku. Po wielu dniach prac natrafiono na szczątki.

Toruńskie “Nowości” w artykule “Poszukiwacz skarbów z Torunia pod sąd! Ostry kurs wobec pasjonatów z wykrywaczami metali” pisze o sprawie poszukiwacza spod Torunia, przeciwko któremu Prokuratura Rejonowa Toruń Wschód skierowała akt oskarżenia. Poszukiwacz odpowie za prowadzenie poszukiwań bez zezwolenia oraz nieumyślne zniszczenie stanowiska archeologicznego.

Radio eska.pl w artykule “Archeolog odkrywa kolejne tajemnice zabytków w Szydłowie. Badania relacjonuje w sieci” opisuje szczegóły związane z badaniami kompleksu zamkowego w Szydłowie. Prowadzi je archeolog Tomasz Olszacki, który swoimi odkryciami dzieli się z mieszkańcami Szydłowa publikując filmy “Archeolog w Szydłowie”.

“Czasem cenne zabytki, ale częściej rury i śmieci. Niespodzianki podczas budowy dróg” – to tytuł artykułu, który opublikowano na stronach portalu polskieradio24.pl. Opisano w nim odkrycia, do jakich dochodzi na budowach dróg i autostrad w Polsce.

Portal swiecie.naszemiasto.pl opublikował artykuł “Archeolodzy kopią na zamku krzyżackim w Świeciu. Są pierwsze znaleziska! Wśród nich sporo militariów. Także ze średniowiecza”. Opisano w nim proces przebudowy zamku krzyżackiego w Świeciu i towarzyszące pracom badania archeologiczne. Wśród odkryć, których do tej pory dokonano, są kula armatnia, fragmenty ceramiki i moneta.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie