17,8 C
Warszawa
piątek, 31 maja, 2024

Przegląd prasy: Badania w Białej Rawskiej, wywiad z detektorystami z Łodzi i grupa poszukiwaczy z kujawsko-pomorskiego

-

Każdego dnia w Polsce w dziesiątkach różnych lokalizacji prowadzone są prace archeologiczne i akcje poszukiwawcze, które odkrywają mniejsze i większe historie. Specjalnie dla czytelników portalu zdziennikaodkrywcy.pl prezentujemy przegląd najważniejszych badań, akcji i różnych inicjatyw z kraju i ze świata.

O badaniach fundamentów ratusza w Białej Rawskiej pisze portal radiovictoria.pl w artykule “Znaleziska archeologiczne w Białej Rawskiej”. Wśród odkrytych zabytków są między innymi stare butelki oraz monety. Znaleziska zostaną zaprezentowane na wystawie.

Na stronach eska.pl opublikowano artykuł o planach zbadania mogił, które znajdują się na obrzeżach Kraśnika. Na razie nie wiadomo, kto może być w nich pochowany. Media donoszą też o badaniach kamienicy w Kraśniku i zabytkach, które udało się znaleźć w budynku.

“Poszukiwacze skarbów. Czołg w wodzie, czyli sensacja na światową skalę” to tytuł artykułu, jaki pojawił się na stronach lodz.wyborcza.pl. W rolach głównych dwóch poszukiwaczy: Wiktor Stusio i Radek Psiurski. Opowiadają o swoich najważniejszych odkryciach i pasji.

Portal 24gliwice.pl w artykule “Szczątki ludzkie zasypane wapnem. Ofiary epidemii? W Czechowicach trwają wykopaliska archeologiczne” donosi o badaniach, których celem jest zlokalizowanie pozostałości po nieistniejącym kościele św. Jerzego. Podczas prac odkryto ludzkie szczątki. Według naukowców mogą to być ofiary epidemii.

O działalności Kujawsko-Pomorskiej Grupy Poszukiwaczy Historii pisze portal pozatorun.pl w artykule “Grupa poszukiwaczy z Gostkowa na tropie pozostałości historii”. Grupa zawiązała się wiosną 2019 roku. W tej chwili liczy 28 członków.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie