7,8 C
Warszawa
środa, 24 kwietnia, 2024

Prywatne muzeum chce odkupić kolekcję odznak towarzystw rowerowych

-

Pojawiła się kolejna okazja, by wspomnieć o prywatnym Muzeum Rowerów, które funkcjonuje w Żaganiu z inicjatywy Stanisława Małachowskiego. I wspomóc, bo muzeum ma szansę na pozyskanie cennej kolekcji odznak towarzystw rowerowych.

O prywatnym Muzeum Rowerów można było przeczytać na stronach zdziennikaodkrywcy.pl w lutym tego roku. Od wtedy twórca muzeum Stanisław Małachowski wykonał kawał roboty: dopełnił wszelkich formalności z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a przede wszystkim pozyskał kolejne cenne eksponaty dla muzeum. Wszystko finansował z własnych środków.

Niespodziewanie pojawiła się okazja, by nabyć całą kolekcję odznak rowerowych. – To zbiór tworzony przez lata – informuje Stanisław Małachowski. – To rzadkie i dobrze zachowane odznaki towarzystw rowerowych, w większości z południowo-zachodniej Polski. Tego typu eksponatów nie da się kupić ani na aukcjach internetowych, ani na giełdach staroci – dodaje.

To zatem niepowtarzalna okazja, by wzbogacić zbiory żagańskiego muzeum. Kolekcja wyceniona została na 5000 zł. Osoby, które chciałyby wspomóc prywatne muzeum w pozyskaniu kolekcji odznak, mogą dokonywać wpłat na konto: 07 1020 5460 0000 5702 0137 6474, wpisując w tytule “Odznaki rowerowe”.

Przypominamy jednocześnie, że osoby, które mogłyby wspomóc kolekcję Muzeum Rowerów, mogą skontaktować się ze Stanisławem Małachowskim pod adresem: stanislaw.hr.malachowski@gmail.com. Poszukiwane są stare rowery, dzwonki rowerowe lub same dekielki, blaszki z ram rowerowych, medale organizacji rowerowych, z imprez rowerowych, narzędzia, lampy karbidowe i elektryczne, części, literatura, w tym katalogi, przewodniki, mapy, pocztówki, reklamy i inne różności w tym temacie.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie