16,3 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Powstaje amatorski program o poszukiwaniach. “To dla nas odskocznia i podróż w czasie”

-

Wielu w “Okruchach historii” urzekła autentyczność, której często brakuje w telewizyjnych produkcjach. Ta autentyczność to też próba pokazania, że poszukiwanie zabytków to nie uganianie się za czołgami czy sztabkami złota, a po prostu pasja szczerze realizowana z grupą przyjaciół.

“Okruchy historii” to amatorska produkcja poszukiwacza z województwa łódzkiego Radosława Psiurskiego, odkrywcy bulli papieskiej z Uniejowa. Skąd wziął się pomysł na stworzenie filmu o poszukiwaniach?

– Chcieliśmy to zrobić, choć początkowo brakowało pomysłu na film – przyznaje Radek. – To była czysta improwizacja. Mieliśmy dwie amatorskie kamery i zaczęliśmy działać – dodaje.

Tak powstał pierwszy odcinek internetowego programu o poszukiwaczach. Dokumentuje on cztery dni z życia detektorysty, a przy tym pokazuje poszukiwania takimi, jakimi są. Widzowie zobaczą w nim prawdziwe odkrycia, autentyczne reakcje i grupę przyjaciół, która w wolnym czasie odkrywa lokalną historię.

– Zdaję sobie sprawę, że to nie jest profesjonalna produkcja, ale też nie miała taka być – mówi twórca “Okruchów historii”. – Najważniejsze są poszukiwania. Zdjęcia powstawały przy okazji. Bez statywów, bez ciężkich kamer i mikrofonów – dodaje.

 

Jednym z bohaterów programu jest Wiktor Stusio, o którym wielokrotnie wspominaliśmy już na stronach portalu www.zdziennikaodkrywcy.pl.

“Okruchy historii” to pierwsza realizacja Radosława Psiurskiego, która zapowiada też stworzenie kanału Coins Hunters TV. O planach Radka i jego dotychczasowych odkryciach będzie można przeczytać już niedługo w wywiadzie, który opublikowany zostanie na stronach portalu www.zdziennikaodkrywcy.pl.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie