20,7 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024

Powojenne dokumenty odkryto w starej urzędowej szafie. “Nikt nigdy nie zdawał sobie sprawy, co kryją”

-

Do niezwykłego odkrycia doszło w Szczecinie. W jednej ze starych szaf znajdujących się w urzędzie miasta odkryto dokumenty z okresu pierwszych lat powojennej polskiej administracji. “Nikt nigdy nie zdawał sobie sprawy, co kryją” – skomentował odkrycie Prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

Odkrycie tego typu to prawdziwa ciekawostka. Zwykle dokumenty z tego okresu znajdują się w archiwach. I przeważnie jest ich niewiele. Ograniczają się do protokołów z posiedzeń zarządów miast, później rad narodowych.

W tym przypadku udało się odnaleźć odręczne notatki i raporty z działań pierwszego polskiego prezydenta Szczecina Piotra Zaremby. To bezcenny materiał, który z pewnością wzbogaci wiedzę o powojennej historii Szczecina.

O odkryciu dokumentów poinformował w mediach społecznościowych Prezydent Szczecina Piotr Krzystek: “Absolutna perełka i niesamowite odkrycie! Odręczne notatki i raporty działań prezydenta Zaremby począwszy od końcówki kwietnia 1945 roku. Wszystko schowane w starych, zabitych szafach” – napisał na swoim fan-page’u. I dodał: “Przechodziło obok wiele osób. Nikt nigdy nie zdawał sobie sprawy co kryją. Ciekawe ile jeszcze tajemnic ma szpinakowy pałac?”.

red. www.zdziennikaodkrywcy.pl.
fot. Prezydent Szczecina Piotr Krzystek


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie