9,5 C
Warszawa
wtorek, 23 kwietnia, 2024

Poszukiwacze skarbów spotkają się w Bielawie

-

Rozpoczął się sezon na spotkania i zloty poszukiwaczy. Od 28 kwietnia do 3 maja śladów po bitwie pod Myszyńcem z 1863 roku szukać będą członkowie Ostrołęckiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego i zaproszeni goście, natomiast dwa tygodnie później – w dniach od 12 do 14 maja – odbywać się będzie “Bielawskie Spotkanie Środowisk Eksploracyjno-Historycznych”. 

Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Triskelion odbywać się będzie na terenie ośrodka OWW Sudety Bielawa.

Program wstępny imprezy wygląda imponująco. Na piątek 12 maja zaplanowano Mistrzostwa w Poszukiwaniach o Puchar Burmistrza Bielawy, a na zakończenie dnia ognisko, w trakcie którego zorganizowane zostaną różnego rodzaju konkursy.

W sobotę 13 maja odbywać się będa wydarzenia towarzyszące. Zaplanowano inscenizacje grup rekonstrukcyjnych, biorących udział w zlocie, wystawy, w tym eksponatów z Muzeum Broni i Militariów z Witoszowa. Będzie też czas na rozrywkę. Przewidziano organizację różnego rodzaju stanowisk strzeleckich, koncerty grup muzycznych.

W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z ofertą polskich producentów i dystrybytorów wykrywaczy metali, którzy wsparli organizację wydarzenia. Zapowiedziano też krótkie prelekcje gości ze świata eksploracji.

Organizatorzy nie zapomnieli też o dzieciach. Przygotowana zostanie specjalna piaskownica archeologiczna, gdzie najmłodsi będą mogli poszukiwać swoich skarbów. Odbędzie się też konkurs plastyczny.

Patronat nad Bielawskim Spotkaniem Środowisk Eksploracyjno-Historycznych objął portal zdziennikaodkrywcy.pl. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znaleźć można na stronach Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego Triskelion.

 


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie