-1,3 C
Warszawa
sobota, 9 grudnia, 2023

“Pomerania” planuje renowację czołgu z okresu II wojny światowej

-

Najpierw sprzątanie zaniedbanego cmentarza, teraz renowacja czołgu. Grupa Historyczno-Eksploracyjna “Pomerania” nie ustaje w działaniach na rzecz ratowania historii.

Tym razem na celowniku członków “Pomeranii” znalazł się radziecki czołg ciężki IS-2 z okresu II wojny światowej. Stoi on na cokole niedaleko cmentarza w Pyrzycach. Choć podobnych pojazdów zachowało się na terenie Polski niewiele, większość jest w fatalnym stanie. Jak widać na zdjęciach, czas nie był łaskawy także dla egzemplarza w Pyrzycach.

“Przez długie lata nikt zbytnio nie przejmował się jego stanem – przeczytać można na stronach Grupy Historyczno-Eksploracyjno Pomerania. – Dlatego w najbliższym czasie zajmiejmy się jego renowacją”.

Prace zainicjowane przez “Pomeranię” obejmą czyszczenie oraz malowanie, w przyszłości także doposażenie pojazdu w brakujące zbiorniki paliwa i inne elementy.

Pierwsze prace renowacyjne zaplanowano na 14 kwietnia, jednak – jak piszą organizatorzy – termin może jeszcze ulec zmianie. 7 kwietnia odbyły się oględziny pojazdu.

W renowacji czołgu w Pyrzycach może pomóc każdy i w każdej formie. Szczegóły dotyczące akcji wraz z najnowszymi informacjami znaleźć można na stronie wydarzenia.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie