17,8 C
Warszawa
piątek, 31 maja, 2024

Polski Związek Eksploratorów zapowiada organizację serii szkoleń dla detektorystów

-

“Głównym celem naszej organizacji jest zmiana prawa, a jednym z punktów naszego statutu jest edukacja” – piszą członkowie Polskiego Związku Eksploratorów, zapowiadając organizację serii szkoleń, które mogą okazać się przydatne w prowadzeniu organizacji pozarządowej.

Polski Związek Eksploratorów słusznie zauważył, że młode organizacje pozarządowe borykają się z wieloma problemami. Dotyczą one księgowości, sprawozdawczości, stworzenia dobrego statutu, ochrony danych osobowych i – co najważniejsze – pozyskiwania środków finansowych na działalność statutową.

Dlatego pomysł PZE dotyczy między innymi przeszkolenia przedstawicieli organizacji, skupiających detektorystów, w zakresie pozyskiwania środków finansowych na własne działania, przede wszystkim z Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich, Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, programów ministerialnych i różnego rodzaju grantów.

PZE podpowie i doradzi też detektorystom, jak zakładać własne organizacje – stowarzyszenia lub fundacje.

Informacja o nowej inicjatywie Polskiego Związku Eksploratorów pojawiła się na fan-page’u związku, gdzie spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród członków i sympatyków organizacji.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie