test
28,7 C
Warszawa
wtorek, 18 czerwca, 2024

Polski Związek Eksploratorów: “Gdy opadnie wyborczy kurz, wrócimy do rozmów o zmianie prawa”

-

8 października Konfederacja Wolność i Niepodległość zorganizowała konferencję prasową o sytuacji detektorystów w Polsce. Udział wziął w niej, poza politykami, Michał Majchrowicz. Do sprawy ustosunkował się Jacek Wielgus, prezes Polskiego Związku Eksploratorów.

Tego samego dnia na stronach PZE pojawiło się oficjalne oświadczenie:

Komunikat Polskiego Związku Eksploratorów w sprawie konferencji w Sejmie RP zorganizowanej przez Konfederację, a dotyczącą detektorystów.

Wszyscy zauważamy wzmożone zainteresowanie polityków obywatelami. Jest to normalne zjawisko w okresie przedwyborczym.

W ostatnich tygodniach wielu polityków z różnych ugrupowań zgłaszało się do Polskiego Związku Eksploratorów z głosem poparcia naszej sprawy. Jedną z tych osób jest również pan Krzysztof Tołwiński z Konfederacji, który zaproponował zorganizowanie w gmachu Sejmu konferencji w sprawie detektorystów i ich praw. Umówiliśmy się na okres powyborczy, gdyż PZE stoi na stanowisku, że rozmawiamy z każdą władzą, jaka by nie była. Polski Związek Eksploratorów nie ma barw politycznych i z tego powodu nie powinniśmy uczestniczyć w kampanii wyborczej żadnej z partii. Ponadto członkami Polskiego Związku Eksploratorów są zwolennicy całej sceny politycznej w Polsce. Łączy nas pasja i wspólny cel, jakim jest zmiana przepisów na przyjaźniejsze eksploratorom. Jednocześnie jest nam bardzo miło, że Konfederacja pragnie wsłuchać się w nasz głos i pomóc nam walczyć o lepsze jutro.

Gdy opadnie wyborczy pył i zostaną wznowione rozmowy w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w sprawie zmian systemu ochrony zabytków, a przygotowany przez nas pakiet ustaw znajdzie się w Sejmie, to mamy szczerą nadzieję, że Konfederacja, jak i inne ugrupowania, które zapewniały nas o swoim wsparciu, zagłosują w naszej sprawie.

W imieniu Polskiego Związku Eksploratorów

Jacek Wielgus
Prezes Zarządu


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie