17,8 C
Warszawa
czwartek, 30 maja, 2024

Policja zatrzymała kolejnych poszukiwaczy

-

O tej sprawie po raz pierwszy poinformował Polski Związek Eksploratorów, publikując zdjęcia z zatrzymania poszukiwaczy. Dziś wiadomo więcej: policjanci z komendy w Rawie Mazowieckiej zatrzymali trzech detektorystów, którzy prowadzili bez pozwoleń badania na terenie osuszonego akwenu pod Rawą Mazowiecką.

Policjanci udali się na miejsce po otrzymaniu sygnału, z którego wynikało, że na terenie osuszonego akwenu pod Rawą Mazowiecką prowadzone są poszukiwania przy użyciu wykrywaczy metali. Na miejscu okazało się, że rzeczywiście trzech mężczyzn prowadziło amatorskie badania. Brak pozwoleń tłumaczyli tym, że na poszukiwania na plaży nie są one konieczne.

Policjanci przeszukali miejsca zamieszkania poszukiwaczy. Z informacji opublikowanej na stronach Komendy Powiatowej Policji w Rawie Mazowieckiej wynika, że znaleziono tam przedmioty pochodzące z poszukiwań: broń, amunicję, monety i biżuterię. Nie podano jednak żadnych szczegółów.

Przedstawiciele Polskiego Związku Eksploratorów w informacji opublikowanej 5 kwietnia stwierdzili, że kulisy tej sprawy są bulwersujące.

To kolejny przypadek w ostatnim czasie zatrzymania poszukiwaczy zabytków. Tym zatrzymanym pod Rawą Mazowiecką grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Rawie Mazowieckiej

 


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie