2,5 C
Warszawa
czwartek, 2 lutego, 2023

Podróż do przeszłości. Polacy organizują duży zlot w Wielkiej Brytanii

-

“Travel do the past” czyli “Podróż do przeszłości” – pod tym hasłem w dniach od 21 do 23 września odbędzie się zlot organizowany przez grupy Collectors of History’s Tears oraz UK History Finders. Wydarzenie odbędzie się w South Devon we wschodniej części Półwyspu Kornwalijskiego.

Będzie to niezwykle ciekawe wydarzenie. Nie tylko dlatego, że odbędzie się ono w regionie obfitującym w atrakcje historyczne, ale też z uwagi na duże zainteresowanie – nie tylko wśród detektorystów z Wielkiej Brytanii, ale też z Polski. Wiadomo już, że udział w zlocie wezmą konstruktor wykrywaczy Rutus Arkadiusz Rutyna, prawdopodobnie Artur “Saper” Troncik, Bartłomiej Stój – autor popularnej strony Zwiadowca Historii, a także Mariusz Ciepluch, znany w środowisku poszukiwaczy jako “Gold Maniek” (przeczytaj wywiad z Mariuszem). Będzie też Tom Pisarek z grupy UK History Finders. Niektórzy liczą na spektakularne znaleziska, inni na dobrą zabawę. Z pewnością nie zawiodą się ani pierwszy, ani drudzy.

Zlot “Podróż do przeszłości” odbędzie się w dniach od 21 do 23 września w okolicy miejscowości Kingsbridge w South Devon. Dla uczestników przygotowanych zostanie łącznie 100 ha pól ornych i pastwisk. Krajobraz wybitnie brytyjski i sprzyjający tego typu wydarzeniom – pagórkowata okolica, wieże kościołów i dachy wiejskich zabudowań. Jak zapowiadają organizatorzy, jest szansa na odkrycia i ze średniowiecza i z okresu wpływów rzymskich. Tym bardziej, że zlotowe pola, według ich właściciela, nie były do tej pory przeszukiwane. Wiadomo już, że zlotowiczom towarzyszyć będzie FLO, czyli Finds Liaison Officer – pracownik muzeum, który rejestrować będzie odkryte zabytki.


Stawiamy nacisk na dobrą atmosferę i wspaniałą zabawę, choć oczywiście po cichu liczymy też na ciekawe znaleziska. Tego jednak nikt nie jest w stanie zagwarantować, bo przecież nikt nie jest w stanie przewidzieć, co skrywa ziemia – mówi Marcin Kowalski, jeden z organizatorów zlotu. – Miejsce jest bardzo ciekawe historycznie, atrakcyjnie pejzażowo, a my jako organizatorzy jesteśmy pełni energii i optymizmu. Zainteresowanie jest duże i powoli zaczyna przerastać nasze oczekiwania – dodaje.

Udział w zlocie jest płatny. Koszt trzydniowego zlotu to 50 funtów dla detektorysty i 20 funtów dla osoby towarzyszącej. Można jednak wziąć udział tylko w wybranym dniu – wtedy koszt wynosi 25 funtów za wybrany dzień. Chęć udziału należy zgłosić wypełniając formularz na stronie www.uk-historyfinders.co.uk i dokonując opłaty.

Uczestnicy zlotu będą mieli szansę na wygranie atrakcyjnych nagród. Wiadomo, że znajdą się wśród nich wykrywacze metali, w tym Rutus Alter 71 oraz Deus Lite. Ale nie tylko, bo do wygrania będą także roczna prenumerata Treasure Hunter Magazine, półroczna prenumerata The Searcher, sita, gadżety kolekcjonerskie i książki.

Zlot organizowany jest przy współpracy grup Collectors of History’s Tears, UK History Finders oraz Rutus UK Users Group i Quaerite et Invenietis. Patronat medialny nad zlotem objęli portal zdziennikaodkrywcy.pl, magazyn “The Archeology and Metal Detecting Magazine” oraz Zwiadowca Historii.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie