0,1 C
Warszawa
sobota, 28 stycznia, 2023

Piknik Historyczno-Eksploracyjny w Ostrołęce

-

Już tylko miesiąc pozostał do Pikniku Historyczno-Eksploracyjnego, który odbędzie się w Ostrołęce. Wydarzenie organizowane jest w ramach setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Piknik potrwa trzy dni. Rozpocznie się 15 czerwca. Na ten dzień zaplanowano ognisko. 16 czerwca odbędą się z kolei prelekcje, akcja poszukiwawcza “Śladami historii” (zgodę na prowadzenie badań wydał już Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków), zabawa w poszukiwanie skarbów dla najmłodszych, konkursy i wystawa fotografii starej Ostrołęki.

Ciekawostką będą Mistrzostwa Świata Detektorystów w Piłce Plażowej, w którym zmierzą się członkowie Ostrołęckiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego z resztą uczestników. Dla pozostałych osób zaplanowano zawody w wędkowaniu. Dzień zakończy ognisko, a cały piknik podsumowanie, które zaplanowano na 17 czerwca.


Współorganizatorami pikniku, który odbywać się będzie na terenie przy Moście Madalińskiego, są Fundacja Wieży Ziębickiej w Nysie oraz Polski Związek Eksploratorów. Realizacja projektu współfinansowana jest przez Prezydenta Miasta Ostrołęki.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie