Już tylko miesiąc pozostał do Pikniku Historyczno-Eksploracyjnego, który odbędzie się w Ostrołęce. Wydarzenie organizowane jest w ramach setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Reklama

Piknik potrwa trzy dni. Rozpocznie się 15 czerwca. Na ten dzień zaplanowano ognisko. 16 czerwca odbędą się z kolei prelekcje, akcja poszukiwawcza “Śladami historii” (zgodę na prowadzenie badań wydał już Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków), zabawa w poszukiwanie skarbów dla najmłodszych, konkursy i wystawa fotografii starej Ostrołęki.

Ciekawostką będą Mistrzostwa Świata Detektorystów w Piłce Plażowej, w którym zmierzą się członkowie Ostrołęckiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego z resztą uczestników. Dla pozostałych osób zaplanowano zawody w wędkowaniu. Dzień zakończy ognisko, a cały piknik podsumowanie, które zaplanowano na 17 czerwca.

Współorganizatorami pikniku, który odbywać się będzie na terenie przy Moście Madalińskiego, są Fundacja Wieży Ziębickiej w Nysie oraz Polski Związek Eksploratorów. Realizacja projektu współfinansowana jest przez Prezydenta Miasta Ostrołęki.

Doceń i poleć nas:

Poprzedni artykułNaukowcy szykują wydanie zaginionego notatnika Słowackiego
Następny artykułDwa dni przed pogromem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here