Piknik Historyczno-Eksploracyjny w Ostrołęce

0

Już tylko miesiąc pozostał do Pikniku Historyczno-Eksploracyjnego, który odbędzie się w Ostrołęce. Wydarzenie organizowane jest w ramach setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Piknik potrwa trzy dni. Rozpocznie się 15 czerwca. Na ten dzień zaplanowano ognisko. 16 czerwca odbędą się z kolei prelekcje, akcja poszukiwawcza “Śladami historii” (zgodę na prowadzenie badań wydał już Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków), zabawa w poszukiwanie skarbów dla najmłodszych, konkursy i wystawa fotografii starej Ostrołęki.

Reklama

Ciekawostką będą Mistrzostwa Świata Detektorystów w Piłce Plażowej, w którym zmierzą się członkowie Ostrołęckiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego z resztą uczestników. Dla pozostałych osób zaplanowano zawody w wędkowaniu. Dzień zakończy ognisko, a cały piknik podsumowanie, które zaplanowano na 17 czerwca.

Współorganizatorami pikniku, który odbywać się będzie na terenie przy Moście Madalińskiego, są Fundacja Wieży Ziębickiej w Nysie oraz Polski Związek Eksploratorów. Realizacja projektu współfinansowana jest przez Prezydenta Miasta Ostrołęki.Poprzedni artykułNaukowcy szykują wydanie zaginionego notatnika Słowackiego
Następny artykułDwa dni przed pogromem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here