17,8 C
Warszawa
piątek, 31 maja, 2024

Piknik Historyczno-Eksploracyjny w Ostrołęce

-

Już tylko miesiąc pozostał do Pikniku Historyczno-Eksploracyjnego, który odbędzie się w Ostrołęce. Wydarzenie organizowane jest w ramach setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

Piknik potrwa trzy dni. Rozpocznie się 15 czerwca. Na ten dzień zaplanowano ognisko. 16 czerwca odbędą się z kolei prelekcje, akcja poszukiwawcza “Śladami historii” (zgodę na prowadzenie badań wydał już Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków), zabawa w poszukiwanie skarbów dla najmłodszych, konkursy i wystawa fotografii starej Ostrołęki.

Ciekawostką będą Mistrzostwa Świata Detektorystów w Piłce Plażowej, w którym zmierzą się członkowie Ostrołęckiego Stowarzyszenia Eksploracyjnego z resztą uczestników. Dla pozostałych osób zaplanowano zawody w wędkowaniu. Dzień zakończy ognisko, a cały piknik podsumowanie, które zaplanowano na 17 czerwca.

Współorganizatorami pikniku, który odbywać się będzie na terenie przy Moście Madalińskiego, są Fundacja Wieży Ziębickiej w Nysie oraz Polski Związek Eksploratorów. Realizacja projektu współfinansowana jest przez Prezydenta Miasta Ostrołęki.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie