20,7 C
Warszawa
czwartek, 18 lipca, 2024

Pasjonaci zbierają pieniądze na replikę armaty Bofors

-

12 tysięcy złotych potrzeba na pozyskanie repliki armaty przeciwpancernej Bofors 37 mm dla Muzeum Żołnierza Polskiego w Dmosinie. Pasjonaci historii uruchomili zbiórkę na stronach www.zrzutka.pl.

“Zawalczmy razem o armatę przeciwpancerną Bofors 37 mm” – zachęcają pasjonaci historii w specjalnej zbiórce, której celem jest zebranie środków na pozyskanie repliki armaty.

“Replika jako piękny eksponat zasili zasoby muzealne – piszą twórcy akcji – będzie prezentowana na terenie przy muzeum, ale nie tylko statycznie, ale też w akcji z zaprzyjaźnioną grupą rekonstrukcyjną. Przyczyni się do uatrakcyjnienia wystaw zewnętrznych, pikników w których bierzemy udział poprzez które promujemy historię regionu i uczymy patriotyzmu młode pokolenie, by pamięć o bohaterskich żołnierzach nie zginęła”.

Autorzy zbiórki przypominają, że muzeum jest prywatną inicjatywą, wspieraną wyłącznie przez osoby dobrej woli. Akcja nie zakończy się zatem powodzeniem, jeśli nie wesprą ją ludzie dobrej woli.

Prywatne Muzeum Żołnierza Polskiego skupia się na gromadzeniu pamiątek personalnych, ekwipunku oraz oręża z frontów Wielkiej Wojny oraz II wojny światowej.

Pasjonatów w ich działaniach wesprzeć można tutaj.

fot. Prywatne Muzeum Żołnierza Polskiego


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie