11,7 C
Warszawa
niedziela, 6 października, 2024

Pasjonaci przygotowali publikację o Linii Mołotowa. Można ją pobrać za darmo

-

Gotowy jest już drugi numer biuletynu “Szlakiem Linii Mołotowa”, przygotowany przez Grupę Badawczą Kriepost. To 70 stron wciągającej lektury o umocnieniach Linii Mołotowa. I to zupełnie za darmo.

W skład Grupy Badawczej Kriepost wchodzą miłośnicy historii, którzy chcą uporządkować wiedzę i pozostałościach sowieckich umocnień granicznych z lat 1940-1941, czyli o Linii Mołotowa.

Biuletyn wydawany przez grupę jest poświęcony właśnie temu zagadnieniu. Numer 2, który ukazał się w maju, to 70 stron artykułów, wzbogaconych zdjęciami o umocnieniach Linii Mołotowa.

Dla pasjonatów umocnień autorzy przygotowali zestawienie aktualności oraz artykuły: “Wędrówka schronu obserwacyjnego 64-JK-02”, “Tabliczki znamionowe pancerzy zestawu NPS-3”, “Ciąg dalszy historii schronu 68-HM-01”, “Raport bojowy o przeprawie pułku przez Bug i o bojach o Mielnik, Mętną, Adamowo, Wysokie Litewskie – 22.6.41 r.” oraz “Specjalistyczne oświetlenie wykorzystywane w badaniach obiektów fortyfikacyjnych”.

Biuletyn dostępny jest wyłącznie w wersji elektronicznej. Za darmo pobrać go można ze strony: bit.ly/3ee0Bso. Ze stron grupy, spod adresu bit.ly/2AThGcI, można też pobrać pierwszy numer wydawnictwa.

“Działamy na wielu frontach: eksplorujemy internet oraz zapomniane miejsca, których nikt nawet nie podejrzewa o istnienie w nich schronów Linii Mołotowa” – piszą o sobie członkowie grupy, który docierają do ostatnich żyjących świadków wydarzeń sprzed ponad 70 lat, porządkują wiedzę o umocnieniach, a przede wszystkim ratują obiekty fortyfikacyjne Linii Mołotwa dla przyszłych pokoleń.

Grupa Badawcza Kriepost zaprasza jednocześnie wszystkie osoby, które chciałyby publikować w biuletynie, o kontakt z redakcją.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie