-1,3 C
Warszawa
sobota, 9 grudnia, 2023

Pasjonaci historii chcą odrestaurować schron bojowy

-

Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne Małomickie Podziemie podejmie działania w sprawie wyremontowania schronu bojowego – jednego z sześciu obiektów, znajdujących się na terenie Skansenu Fortyfikacyjnego Czerwieńsk.

Skansen powstał w 2009 roku dzięki staraniom Sekcji Przyjaciół Fortyfikacji w Czerwieńsku. Usytuowany jest przy przeprawie promowej Brody – Czerwieńsk. Na jego terenie znajduje się sześć obiektów – 763, 764, 765, 766, 767 i 770. Na dzień dzisiejszy odrestaurowano dwa schrony – 766 i 765.

Członkowie Małomickiego Podziemia podejmą starania, by odrestaurować kolejny obiekt – 777. Podejmą prace związane z oczyszczeniem terenu, remontem samego obiektu i doprowadzeniem go do stanu użytkowania. Docelowo w obiekcie znajdować ma się małe muzeum Ziemi Małomickiej.

Wszelkie prace finansowane będą ze środków własnych członków stowarzyszenia. – Stąd nasza prośba o wsparcie finansowe remontu obiektu – mówi Łukasz Kucharski z Małomickiego Podziemia. – Liczy się dla nas wszystko: narzędzia, farby i każda rzecz, która mogłaby się przydać w trakcie prac remontowych i restauracyjnych. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy zadeklarowali wsparcie naszej inicjatywy – dodaje.

Osoby, które chciałyby wesprzeć akcję Małomickiego Podziemia, proszone są o kontakt ze stowarzyszeniem pod adresem malomickiepodziemie45@wp.pl lub numerami telefonów 667 500 553 oraz 723 834 604.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie