-1 C
Warszawa
niedziela, 29 stycznia, 2023

Pasjonaci historii chcą odrestaurować schron bojowy

-

Stowarzyszenie Eksploracyjno-Historyczne Małomickie Podziemie podejmie działania w sprawie wyremontowania schronu bojowego – jednego z sześciu obiektów, znajdujących się na terenie Skansenu Fortyfikacyjnego Czerwieńsk.

Skansen powstał w 2009 roku dzięki staraniom Sekcji Przyjaciół Fortyfikacji w Czerwieńsku. Usytuowany jest przy przeprawie promowej Brody – Czerwieńsk. Na jego terenie znajduje się sześć obiektów – 763, 764, 765, 766, 767 i 770. Na dzień dzisiejszy odrestaurowano dwa schrony – 766 i 765.

Członkowie Małomickiego Podziemia podejmą starania, by odrestaurować kolejny obiekt – 777. Podejmą prace związane z oczyszczeniem terenu, remontem samego obiektu i doprowadzeniem go do stanu użytkowania. Docelowo w obiekcie znajdować ma się małe muzeum Ziemi Małomickiej.

Wszelkie prace finansowane będą ze środków własnych członków stowarzyszenia. – Stąd nasza prośba o wsparcie finansowe remontu obiektu – mówi Łukasz Kucharski z Małomickiego Podziemia. – Liczy się dla nas wszystko: narzędzia, farby i każda rzecz, która mogłaby się przydać w trakcie prac remontowych i restauracyjnych. Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy zadeklarowali wsparcie naszej inicjatywy – dodaje.


Osoby, które chciałyby wesprzeć akcję Małomickiego Podziemia, proszone są o kontakt ze stowarzyszeniem pod adresem malomickiepodziemie45@wp.pl lub numerami telefonów 667 500 553 oraz 723 834 604.


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie