-5,3 C
Warszawa
wtorek, 7 lutego, 2023

Ortgies odkryty w trakcie rozbiórki domu w Rudzie Śląskiej

-

W trakcie rozbiórki starego domu w Rudzie Śląskiej znaleziono pistolet. I to nie byle jaki, bo znaleziskiem okazał się stary niemiecki Ortgies, produkowany w latach 1919-1924.

Znaleziska dokonano w rudzkiej Halembie w gruzowisku. Pracownicy, którzy dokonali przypadkowego odkrycia, zawiadomili policję.

W związku z odkryciem, Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej przypomniała, jak należy zachować się w przypadku odnalezienia broni lub amunicji:


Art. 263. § 1. Kto bez wymaganego zezwolenia wyrabia broń palną albo amunicję lub nią handluje, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 2. Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 3. Kto, mając zezwolenie na posiadanie broni palnej lub amunicji, udostępnia lub przekazuje ją osobie nieuprawnionej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Kto nieumyślnie powoduje utratę broni palnej lub amunicji, która zgodnie z prawem pozostaje w jego dyspozycji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

fot. www.ruda.slaska.policja.gov.pl


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie