27,6 C
Warszawa
piątek, 12 lipca, 2024

Ortgies odkryty w trakcie rozbiórki domu w Rudzie Śląskiej

-

W trakcie rozbiórki starego domu w Rudzie Śląskiej znaleziono pistolet. I to nie byle jaki, bo znaleziskiem okazał się stary niemiecki Ortgies, produkowany w latach 1919-1924.

Znaleziska dokonano w rudzkiej Halembie w gruzowisku. Pracownicy, którzy dokonali przypadkowego odkrycia, zawiadomili policję.

W związku z odkryciem, Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej przypomniała, jak należy zachować się w przypadku odnalezienia broni lub amunicji:

Art. 263. § 1. Kto bez wymaganego zezwolenia wyrabia broń palną albo amunicję lub nią handluje, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 2. Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 3. Kto, mając zezwolenie na posiadanie broni palnej lub amunicji, udostępnia lub przekazuje ją osobie nieuprawnionej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 4. Kto nieumyślnie powoduje utratę broni palnej lub amunicji, która zgodnie z prawem pozostaje w jego dyspozycji, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

fot. www.ruda.slaska.policja.gov.pl


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie