16,2 C
Warszawa
piątek, 12 kwietnia, 2024

Eksperci opowiedzą o odpowiedzialnym detektoryzmie

-

“Odpowiedzialny detektoryzm” to tytuł konferencji, która 16 marca odbędzie się w Brzoziu pod Brodnicą. Organizatorem wydarzenia są Brodnicka Grupa Eksploracyjno-Poszukiwawcza oraz Gmina Brzozie.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 10:00 w Szkole Podstawowej w Brzoziu. Organizatorzy przewidzieli siedem wystąpień, dotyczących zjawiska poszukiwania skarbów i tematów pokrewnych.

1. Patrol Saperski z JW 3136 z Chełmna: Zachowanie się i postępowanie w przypadku napotkania przedmiotów niebezpiecznych.
2. Marcin Sabaciński, Narodowy Instytut Dziedzictwa: Aspekty prawne dotyczące prowadzenia poszukiwań.
3. Asp. sztab. Marcin Matyszek, sierż. sztab Robert Niedźwiedź – Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy – Walka z cyberprzestępczością.
4. Jakub Wrzosek, Narodowy Instytut Dziedzictwa – Archeologia pól bitewnych.
5. Płk Marian Chwiałkowski, historyk i regionalista: Wpływ znalezionych zabytków historycznych na kształtowanie świadomości patriotycznej młodzieży.
6. Dr Jadwiga Lewandowska, archeolog: Współpraca archeologów z poszukiwaczami.
7. Stefan Kiczyński, regionalista: Zmiany w prawie.

W trakcie konferencji swoje zbiory zaprezentują dwa prywatne muzea: Muzeum Broni i Militariów z Lubawy oraz Muzeum Broni i Militariów z Przasnysza.

O działaniach Brodnickiej Grupy Eksploracyjno-Poszukwiawczej, która jest głównym organizatorem konferencji, można przeczytać w artykule “Szukają miejsca, w którym 20 tysięcy powstańców przekroczyło granicę”.


Ostatnio dodane

Nie przegap

Musisz przeczytaćpolecane
teksty wybrane dla ciebie