Opowie o współpracy detektorystów i archeologów

0

“Różne spojrzenie, wspólne cele. Detektoryści i archeolodzy” – to tytuł wykładu dra Piotra A. Nowakowskiego z Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, który odbędzie się 21 lutego w Działdowie.

Dr Piotr A. Nowakowski, na co dzień kierownik Działu Archeologiczno-Historycznego Muzeum Bitwy pod Grunwaldem, to jedna z osób odpowiedzialnych za organizację międzynarodowych badań archeologicznych, które od kilku lat odbywają się na polach pod Stębarkiem. W badaniach udział bierze kilkudziesięciu naukowców i detektorystów, którzy wspólnie próbują rozwikłać tajemnice jednej z największych bitew średniowiecznej Europy.

Reklama

Temu, jak dr Nowakowski postrzega współpracę tych dwóch grup, poświęcony zostanie wykład “Różne spojrzenie, wspólne cele. Detektoryści i archeolodzy”, który wygłoszony zostanie 21 lutego w Działdowie. Wydarzenie odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta przy ulicy Zamkowej. Organizatorem jest Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego w Działdowie.

Co dr Piotr A. Nowakowski sądzi o detektorystach? O tym można było posłuchać można w zeszłorocznym wydaniu programu “Opinie”. Link do programu znaleźć można w artykule “Poszukiwacze przychodzą na konsultacje do naszych archeologów”.Poprzedni artykułKonserwatorzy zabytków i policja będą współpracować
Następny artykułI Targi Książki Historycznej i Podróżniczej na Zamku Czocha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here